Случките на капетан Гашник 2

Издавач: Младинска книга | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: Случките на капетан Гашник 2 | Бр. на страни: 136 | Димензии: 14 х 19,5 | Корица: /

Григор и Климент најчесто се одговорни момчиња...кога некој нешто ќе направи, секогаш и двајцата сеодговорни за тоа!И повторно прават лудости! Прво со мали поправки го уништија училишното дефиле на млади пронајдувачи. Потоа, не сакајќи создадоа една војска од злобни и расипани зборлести тоалетни школки, кои сакаат да го покорат светот. Кој ќе ги спречи тоалетните школки месојадци?!!? МНОГУ ПОВЕЌЕ ПОДВИЖНИ СЛИКИ! Примитивна анимациска техника, позната во целиот свет, со која сами ги оживувате настаните.

Цена: 390 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product Случките на капетан Гашник 2

Категорија:
ИСБН: 978-608-4500-20-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Случките на капетан Гашник 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in