Смарт Боенка – Неверојатни морски животни 3D

Автор: /
Оригинален наслов: Смарт Боенка - Неверојатни морски животни 3D | Бр. на страни: 16 | Димензии: 29х21 | Корица: мека

Инспиративна смарт боенка за боење, играње и фотографирање!Со помош на оваа боенка имате уникатна шанса да ги оживеете морските животни преку вашата уметност.Оваa боенка е збир на забавни активности за деца и возрасни кои ги развиваат фантазијата и имагинацијата. За да можете да работите со оваа боенкa ќе Ви бидат потребни боички по Ваш избор и смартфон или таблет. Белите полиња на сите слики може да се бојат со бои и дизајни по Ваш избор и потоа преку апликацијата «Fish2Paint» можете да ги „оживеете“ и да ги движите низ просторот. 3D животните при движењето ќе го имаат истиот дизајн кој Вие ќе го нацртате!Не плашете се да ја користите Вашата имагинација и да експериментирате со дизајни и бои, можеби ќе успеете да дизајнирате вистинско ремек-дело! Сликите кои се означени со знакчето «Live» го пренесуваат Вашиот дизајн на 3D анимацијата во моментот како што боите. Верувајте ни, ова е многу интересна опција! Можноста да се фотографирате со 3D животните и да ги споделувате фотографиите со Вашите пријатели на социјалните мрежи е уште една причина зошто треба да ја имате оваа боенка. Мобилната апликација за смартфони и таблети може да се инсталира на Андроид (4.0 или понов), како и на iPhone (4 или понов) и iPad (2 или понов).Внимавајте: За да бидете сигурни дека апликацијата ќе функционира епречено, обидете се да не боите преку задебелените црни линии на сликите.Упатство за инсталирање на апликацијата1. За да ја пронајдете апликацијата «Fish2Paint» за Android, iPhone или iPad, скенирајте го QR кодот кој се наоѓа на левата страна или побарајте ја аликацијата «Fish2Paint» на Google Play (за Android) или App Store (за iPhone и iPad).2. Инсталирајте ја апликацијата на Вашиот смартфон или таблет.3. Кога ќе ја вклучите апликацијата првпат, од менито одберете ја опцијата Play и внесете го кодот кој се наоѓа под грепката (вклучувајќи ги и цртичките помеѓу карактерите). За активација на кодот ќе Ви биде потребен интернет. Секој код може да се искористи најмногу на 3 уреди.4. Откако ќе биде активиран кодот поставете ја боенката на рамна површина и насочете ја камерата од смартфонот или таблетот кон која било слика од боенката и почекајте да се појават ликовите на екранот.Мобилната апликација за смартфони и таблети може да се инсталира на Андроид (4.0 или понов), како и на iPhone (4 или понов) и iPad (2 или понов).

Цена: 159 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Меѓународен центар за славјанска просвета

Report an abuse for product Смарт Боенка – Неверојатни морски животни 3D

Категорија:
ИСБН: 9786080000000

Меѓународен центар за славјанска просвета

Questions and Answers

You are not logged in