Смрт на Нил

Издавач: Магор | Јазик: македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Death on the Nile | Бр. на страни: 311 | Димензии: 140 х 200 | Корица: /

Линет Риџвеј е млада и убава наследничка на огромно богатство, но има и многу непријатели. Меѓу луѓето што ја мразат е и Жаклин де Белфор, чиј згоден свршеник, Сајмон Дојл, Линет ѝ го „украла“ и се венчала со него. Жаклин љубоморно ги следи младенците на нивниот меден месец во Египет. Но смртта надвиснува над Нил: Линет е убиена, по што следуваат и други убиства. Херкул Поаро стапува на сцена за да ја реши мистеријата.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 390 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Смрт на Нил

Категорија:
ИСБН: 978-608-223-007-8

Questions and Answers

You are not logged in