Snails Pace Race

Автор: Ravensburger
Издавач: Ravensburger | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Snails Pace Race е игра во која шест полжави во ралични бои се спремни да се тркаат. Прашањето е, кој пожав ќе биде прв, а кој - последен ?
Спремни за трка ?

Играчи: 2-6
Времетраење: 15 мин.
Возраст: 3 +

Цена: 990 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Snails Pace Race

Категорија:
ИСБН: DI12

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Snails Pace Race”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in