Снеговите на љубовта Сеит и Мурка книга прва

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Kurt Seyt & Murka | Бр. на страни: 394 | Димензии: 18 | Корица: тврда

На бродот за Париз, заедно со Шура замина и минатото на Курт Сеит, сите соништа што никогаш нема да се остварат и татковината во која не ќе може да се врати, фамилијата и пријателите што веќе никогаш нема да ги види. Иако и натаму го следат спомените на бурната љубов, Сеит запловува во брачните води со младата Мурка и сега за таа детинеста, срамежлива, ама и љубоморна жена го поврзуваат длабоки чувства. Драмата инспирирана од вистински настани и ликови продолжува...

Цена: 199 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Снеговите на љубовта Сеит и Мурка книга прва

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-082-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Снеговите на љубовта Сеит и Мурка книга прва”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in