Снеговите на љубовта Сеит и Мурка книга втора

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Kurt Seyt & Murka | Бр. на страни: 408 | Димензии: 18 | Корица: тврда

Деновите на удобниот живот и раскошните забави се далеку од Сеит, Мурка и нивните ќерки. Руските емигранти во Истанбул се под постојан надзор на советските агенти, а во родната Алушта на Крим, болшевиците ги убиваат и искоренуваат таткото Мирза Еминов и целата негова фамилија, Сеит си ја пробува среќата во Анкара. Љубовта на брачната двојка е загрозена од сплетките на жената која фрлила око на Сеит. Светот пак е на прагот на новата светска војна.

Цена: 199 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Снеговите на љубовта Сеит и Мурка книга втора

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-083-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Снеговите на љубовта Сеит и Мурка книга втора”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in