Соба 610

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Соба 610 | Бр. на страни: 304 | Димензии: 20 см | Корица: /

Колку може еден човечки ум да биде непредвидлив?

Непозната жена го пријавува нејзиниот сопруг за исчезнат, по изминати триесет часа. Прочуениот инспектор во Верона, почнува да работи на случајот, но никој не го предупредува од неочекуваното, сè додека полицаецот Пелегрини не му каже дека таа жена е многу добро позната на полицијата.

По нејзиното заминување од станицата, градот на љубовта, преку ноќ се претвора во градот на измамата, скриените тајни, манипулирањето со потсвеста.

Мистериозното исчезнување на нејзиниот сопруг достигнува напрегнат психолошки пресврт кој си игра со здравиот разум на секој лик во приказната, a најмногу со нејзиниот.

На крајот, колку ќе го чини злосторникот, ако биде жртва на сопствениот хаос?

Цена: 350 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Соба 610

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-112-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Соба 610”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in