Собирачи и ловци

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: Gatherers and Hunters | Бр. на страни: 253 | Димензии: 120х170 | Корица: /

Избрани раскази од Томас Шапкот „Во оваа збирка, напишана со проста и строга проза, економична и стегната во кратки и јасни реченици, расказите се сведени скоро на ниво на вежби по креативно пишување (предметот што Шапкот го предавал).“

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product Собирачи и ловци

Категорија:
ИСБН: 9989-928-56-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Собирачи и ловци”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in