Собирачи и ловци

Publisher: Блесок | Language: Македонски | Year: 2006
Original title: Gatherers and Hunters | Num. of pages: 253 | Dimensions: 120х170 | Cover: /

Избрани раскази од Томас Шапкот „Во оваа збирка, напишана со проста и строга проза, економична и стегната во кратки и јасни реченици, расказите се сведени скоро на ниво на вежби по креативно пишување (предметот што Шапкот го предавал).“

Price: 250 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Блесок

Report an abuse for product Собирачи и ловци

Category:
SKU: 9989-928-56-8

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Собирачи и ловци”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in