Собрана лирика-Сите мои песни (Книга прва)

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2002
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 150mm x 230mm | Корица: /

Како поет и есеист Конески е писател со голем литературен опус и маркантна личност, со уметнички приод кон јазикот, со стилски совршено обликуван исказ. Суптилен мисловен творец. Писател на голема поезија, со светски антологиски вредности. Поезија исполнета со благородна едноставност, лиризам со јасноглед и хуман пристап. Со неизвештачен стих, ослободен од патетика, ги опева убавината, болката и тагата, самотноста, меланхолијата.

Цена: 1800 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Собрана лирика-Сите мои песни (Книга прва)

Категорија:
ИСБН: 9989-937-36-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Собрана лирика-Сите мои песни (Книга прва)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in