Собрани драми 3

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2002
Оригинален наслов: Собрани драми 3 | Бр. на страни: 0 | Димензии: 150mm x 230mm | Корица: /

Трите книги со драмите на Горан Стефановски, темелникот на македонското драмско творештво, ги содржат сите наслови од овој автор, почнувајќи од „Јане Задрогаз“ па сè до „Остави го тоа!“. Сите тие се дела напишани со препознатливиот јазик на Стефановски, со мотиви пресликани од историјата и животот на луѓето од овие простори, драмски текстови чии изведби ширум низ светот оставиле автентичен белег. Драмите на Стефановски не се само школски пример за исполнетост на целисходноста на драмското дејство, туку и вистински приказ на патосот на човечката егзистенција, вистински одраз на човечката трагика.

Цена: 490 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Собрани драми 3

Категорија:
ИСБН: 9989-937-22-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Собрани драми 3”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in