Софи и Картер

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2015
Original title: Sophie and Carter | Num. of pages: 119 | Dimensions: 21 | Cover: мека

Картер има тежок живот, тој е оптоварен со проблемите кои ги има дома и дава сè од себе за да ја издржува својата умоболна мајка. Неговиот насилен татко им ги има уништено животите на двајцата, па тој се обидува да ги врати во нормала, барем колку што е можно. Неговата сосетка Софи, од друга страна, е оставена сама да се грижи за своите помали браќа и сестри, бидејќи нивната мајка зависник никогаш не е дома. Единствената работа што им дава сила за да го пребродат секој тежок ден е сознанието дека се имаат еден со друг и утехата која ја наоѓаат во заедничкото седење на нишалката пред куќата на Софи – нешто што го прават секоја вечер и што за нив претставува привремено бегство од реалноста. Но и покрај тоа што тие се само пријатели, Софи е лудо вљубена во Картер, единствениот кој вистински ја познава, а и Картер не е рамнодушен на својата силна, добра и независна сосетка. Меѓутоа, нивните животи доаѓаат до пресвртни точки кои ќе сменат буквално сè. Топла и тажна, горка и слатка, Софи и Картер е емотивна и незаборавна приказна на која долго ќе се навраќате…

Price: 250 ден 175 ден

1 in stock

Compare
Sold By КупиКнига

Report an abuse for product Софи и Картер

Categories: , , ,
SKU: 978-608-4672-46-3

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Софи и Картер”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in