Солзите на сестра ми

Издавач: Академски печат | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Солзите на сестра ми | Бр. на страни: 182 | Димензии: 21 | Корица: /

Двајца млади Французи во потрага по свој наследник, во неможност да имаат природен потомок ќе сакаат да вдомат едно Македонче. Патот ќе ги доведе од Париз во Скопје, во Домот за напуштени деца во македонскиот главен град. Сакаат машко, на што во претходен договор со сопругот, особено инсистира новата мајка. Среќата ќе им се насмее и ќе им бидат понудени две сестрички, две штотуку родени бебиња на една скопска клиника. Почнуваат дилемите, двоумењето, потајните надежи дека сепак можеби ќе имаат и друга прилика да посвојат син кој ќе продолжи да го носи нивното презиме. Нема многу време за размислување. Новиот татко пресекува. Ќе ги земат двете девојчиња што некој им ги определил како судбина.

Цена: 250 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Солзите на сестра ми

Категории: ,
ИСБН: 978-608-231-346-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Солзите на сестра ми”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in