Соништата на татко ми

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Velika žival samote / Evald Flisar | Бр. на страни: 240 | Димензии: 14×20 cm | Корица: /

Необичните тинејџерски денови на Адам стануваат уште понеобични кога ќе ја запознае Ева и ќе се вљуби во неа. Она што почнува како младешка љубовна приказна одеднаш се преобразува во мистерија кога Адам почнува да сонува чудни соништа, толку силни и живи што не може да ја повлече границата меѓу нив и реалноста. Растргнат меѓу сонот и јавето, Адам сè повеќе се сомнева во својот здрав разум… „Соништата на татко ми“ е хибриден роман кој постојано се трансформира – од метафизички трилер до психоаналитичка пародија, и од надреалистички кошмар до семејна сага. Преполн со симболика и алузии, ова е еден од најдобрите романи на еминентниот словенечки писател Евалд Флисар.

Цена: 290 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Соништата на татко ми

Категорија:
ИСБН: 978-608-4852-34-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Соништата на татко ми”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in