Преглед на кошничка “Znamo li da se ponašamo?” e додадена во Вашата кошничката

Сонот и окултното

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 96 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Сонот и денес за многумина е сè уште окултен феномен. Окултизмот тврди дека реално постојат „работи меѓу небото и земјата за кои нашата школска мудрост и не сонува“. Општа е човечката склоност кон верување во чуда. Разумот ни станува непријател кој ни скратува многу можности за уживање. Човекот открива колкаво е задоволството барем повремено да им се препушти на исушенијата на безумието.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Сонот и окултното

Категорија:
ИСБН: 9789989282355

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сонот и окултното”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in