Сонцето на близнаците

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The sun of twins | Бр. на страни: 222 | Димензии: 20 см | Корица: /

Новела за едно младо момче и за смртта, за потрагата по идентитет и по загубениот татко, потрага што во исто време е и потрага по Бога. Книга полна со симболизам, практично без сиже и во целост потпрена на силните карактери и на сликите, книга без фантазии, но и без реални нешта. Свет во којшто пеперутките можат да врескаат, змиите се толку мудри што не сакаат да ја трошат својата вечност на случајни движења, штурците им пренесуваат нешто на луѓето, смртта оформува сенки, во тој заборавен агол од бездната на планетата, каде што времето е немоќно.

Цена: 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Сонцето на близнаците

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-049-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сонцето на близнаците”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in