Сопруга на хартија

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Paper wife | Бр. на страни: 277 | Димензии: 21 | Корица: мека

Јужна Кина, 1923 година. Очајни да ѝ обезбедат иднина, родителите на Меј Линг договараат нејзин брак со вдовец кој живее во Калифорнија. За да влезе во земјата, Меј Линг мора да се преправа дека е првата сопруга на својот сопруг- сопруга на хартија. За време на опасното патување, Меј Линг прима под своја закрила девојче- сирак по име Сју. Соништата за подобар живот во Америка ѝ даваат сила на Меј Линг да ги издржи мачното патување и држењето во излоација на островот Енџел. Но, кога конечно ќе стигне во Сан Франциско ја чека изненадување...

Цена: 420 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Сопруга на хартија

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-437-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сопруга на хартија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in