Сопругата на детективот

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Сопругата на детективот | Бр. на страни: 376 | Димензии: 21 | Корица: /

1994 година: Лидија е млада девојка од фино семејство, кога го запознава малку постариот детектив Димитар и веднаш се вљубува во него. Не може да поверува колку е привлечен, колку е културен, колку е мажествен, а таа од друга страна, млада, наивна, неискусна. Кога тој покажува интерес за неа, просто не може да си поверува на среќата. Но дали е сè така како што изгледа? 2014 година: Лидија е во затвор, а Димитар е мртов. Никој не знае што точно се случило. Таа на суд сведочи дека со години била жртва на семејно насилство и тврди дека била принудена да го убие сопругот во самоодбрана, но никој не ѝ верува. А можеби и не треба… Семејна драма со голема доза на мистерија во која се испреплетуваат приказните на неколку затворенички, во стилот на легендарниот мјузикал Чикаго, и ве тераат да ги вртите страниците сè додека не дознаете како завршува секоја една од нив

Цена: 350 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Сопругата на детективот

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-049-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сопругата на детективот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in