Сосема скромни дарови

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Sasvim skromni darovi | Бр. на страни: 156 | Димензии: / | Корица: мека

Краток опис

„Сосема скромни дарови“ е добитник на Европската награда за литература, Виталовата награда за најдобра книга на годината и наградата „Бора Станковиќ“ Исклучителен и современ епистоларен роман за двајца браќа кои, разменувајќи си мејлови, сведочат за своето американско и српско, њујоршко и банатско секојдневие. Роман за Банат и Њујорк. Семеен роман, во кој низ судбински икушенија на главните протагонисти, на возбудлив и впечатлив начин се говори за најгорливите социјални и општествени прашања на нашето време. Шајтинац напишал потресна и провокативна хроника на нашите денови, книга во чии писма со автентична сила говори за последниве децении од нашите животи. Жесток и страстен, непоткуплив и ангажиран роман.

Цена: 199 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Сосема скромни дарови

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-003-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сосема скромни дарови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in