Современ свет

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Современ свет | Бр. на страни: 31 | Димензии: 195x275 | Корица: /

Етапно, обработувајќи различни периоди историјата на човештвото, Детската Илустрирана Енциклопедија стигна и до современиот свет зборубајќи за животот денес и цивилизациските придобивки од ренесансата, реформацијата, како и големиот број револуции што се случиле во минатиот век.

Цена: 138 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Современ свет

Категорија:
ИСБН: 978KK00208

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Современ свет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in