Совршена ноќ да се замине во Кина

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: A Perfect Night to Go to China | Бр. на страни: 116 | Димензии: 13x20 | Корица: /

Романот почнува со најстрашниот кошмар на секој родител: детето што ненадејно исчезнува. Таткото прави една погрешна одлука и го остава својот шестгодишен син на 15 минути. Кога се враќа, малечкиот не е веќе таму, а три човечки животи се менуваат засекогаш. Дали детето е киднапирано? Изнесено од државата? Дали е живо? Приказната ја раскажува Роман, телевизиски водител, кој го бара својот син како во градот така и во светот на соништата, во обид да го врати. Прогонуван од цврстото убедување дека син му му се обраќа насекаде, Роман почнува да навлегува во чуден однос со исчезнатото дете и со својата совест. Неговото однесување станува неподносливо, па тој е отфрлен од неговата жена, а полицијата го демне мислејќи дека самиот тој го крие детето.Гилмор пишува со јасен, современ јазик, без претереното разубавување на стварноста во која отуѓеноста на луѓето станува сѐ пострашна. Книгата го впива читателот сѐ до последната, изненадувачка страница.„Едно од најсвежите и најпотресни дела напишани од почетокот на XXI век.“Букс ин Канада
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Совршена ноќ да се замине во Кина

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-195-6

Questions and Answers

You are not logged in