Совршената дадилка

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Chanson douce | Бр. на страни: 208 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

Кога Мирјам одлучува да почне да работи наместо да остане домаќинка, таа и нејзиниот сопруг бараат совршена дадилка за своите деца. Никогаш не сонувале дека ќе ја најдат Луиз: тивка, љубезна, посветена жена, која умее да пее приспивни песни, го чисти нивниот стан во Париз, останува доцна без приговор и приредува прекрасни забави за децата. Но, како што парот и дадилката стануваат сѐ позависни еден од друг, љубомората, незадоволството и сомнежите се зголемуваат. Потоа, еден ден, две деца се убиени од eдна „совршена дадилка“! Градејќи напнатост со секоја страница, овој роман е возбудливо и храбро набљудувано истражување на моќта, класата, расата, семејството, мајчинството и лудилото! Во 2016 година романот ја добива наградата „Гонкур“ и набргу станува бестселер со над 450 000 продадени примероци!

Цена: 300 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Совршената дадилка

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-340-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Совршената дадилка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in