Совршеното дете

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The perfect child | Бр. на страни: 350 | Димензии: 21 | Корица: мека

Кристофер и Хана се среќен брачен пар; тој е хирург, а таа медицинска сестра и имаат речиси совршен живот. Единственото нешто што им недостасува е дете. Кога едно напуштено шестгодишно девојченце, Џејни, се појавува во болницата каде што работат, Кристофер веднаш страшно се поврзува со неа и ја убедува Хана да ја земат дома. Но Џејни не е баш обично дете и нејзината оштетена психа е покомплициран проблем од она што новите родители го очекуваат. Џејни е претерано поврзана со Кристофер и почнува со вознемирувачки испади, насочувајќи го целиот бес кон Хана. Хана никако не може да се зближи со Џејни, па почнува да попушта под притисокот, особено затоа што Кристофер одбива да ја гледа Џејни со објективни очи и да признае дека нешто не е во ред со нејзиното однесување. Хана знае дека Џејни манипулира со Кристофер и дека намерно го оддалечува од неа, иако таа се обидува да го зближи целото семејство. Но вистината што се крие во минатото на Џејни веројатно е доволна да го распарчи целото семејство. Морничав трилер за млад пар очаен за дете… и страшните последици од исполнувањето на нивната желба.

Цена: 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Совршеното дете

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-045-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Совршеното дете”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in