Spectator (VII издание)

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 144 | Димензии: 13x21 | Корица: /

 

„Набљудувам.

Патувам и го набљудувам светот.

Патувам низ светот за да ги набљудувам луѓето.

Нивната љубов, патувам низ нивната љубов, воздишки, тага и разделби, нивните радост и возбуди.

А дома сум.

Го читам Spectator, го читам Жарко Кујунџиски.

И треба да кажам нешто за книгата.

 

Јас не сум книжевен теоретичар. Кога пишувам сум писател, кога читам сум читател. Но, кога зачекорив во светот на Spectator, станав нешто трето, станав читател кој во себе раѓа писател, затоа што читав и сонував свет што и јас сакам да го надградувам. Затоа што Spectator секојдневието го прави волшебно и ти дава можност и ти како читател да се искреираш во книгата. Да се бараш себе, својата љубов, онаа што завршила, онаа што наскоро ќе се роди.

 

Ако никогаш не ви паднало на ум како изгледа ДНК на љубовта Spectator ви ја нуди таа лекција. Тука ќе ја најдете биологијата на човечката љубов, хемијата на еротиката, физиката на страста.

 

Затоа доста читате што јас сум нашол читајќи го Spectator. Седнете и читајте го Spectator. Знам дека ќе го најдете тоа што ви е потребно.“

- Александар Русјаков

 


Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Spectator (VII издание)

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-095-9

1 оценка за Spectator (VII издание)

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in