Spoj

Издавач: Иван Наумовски | Јазик: Srpski | Година: 1997
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 127 | Димензии: 20 cm | Корица: мека

Моќна,емотивна книга на случки,преточени во прикаски,во кој се испреплетува спојот на љубовта и животот ;неговите елементарни видови;сексот и материјалниот интерес, во сите негови облици . Перцепција ,на модерното општество ,неговата беда и раскош ,без лажно морално лицемерие , на оној  откачен урбан свет ,алчен за пари и авантуризам , од кој потекнуваат сите пориви  на изопаченоста и отугеноста.Раскази,кој скокоткаат со својата префинета еротика, но не како цел ,туку како пропратно средство за изразување на подлабоките,социјални и морални аспекти  од животот на актерите ,кој парадираат во самата книга.А тие можат да бидат вистинити, и да припагаат  на  било кој дел од светот ,кој оди споро,но сигурно кон апокалипсата на сопственото уништување. Книга која фасцинира со својата раскажувачка оргиналност  и сликовитост.
Рангирано 4.27 од 5 според 11 рејтинзите на корисниците
(11 оценки на корисници)

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Spoj

Категорија:
ИСБН: 9989-9868-0-0

11 оценки за Spoj

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Prav erotski biser,kniga koja sekoga{ vozbuduva.. Sonja

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Ovaa kniga sum ja citala odamna i sekogas mi e HIT!

 3. Rated 1 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  A na koe pismo e napisana? Na kirilsko-latinicno, kakva sto e koricata?

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Книгата е на српски јазик со латинично писмо.

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Kniga koja se cita so zadovolstvo,ova e Makedonskiot Bukovaski,bravo!

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Pisatel so fantasticna raskazuvacka emocija,sekoja cest! Ema

 7. Rated 1 out of 5

  Јоназ Јунковски (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Super prikaski!!!!!!

 9. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Makedonski Bukovski…..bravo!!!!!—–

 10. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Petpati sum je čitala i ja čitam koga mi e dosadno ,posebna e i edinstvena,bravo za avtorot. Bozan

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in