Спомени за сократ

Автор: КСЕНОФОН
Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 192 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Ксенофоновиот Сократ не е мит, туку е реална личност, претставен топло и срдечно. Затоа и можеме да го запознаеме Сократ како човек кој низ пријателски разговори ги поттикнувал луѓето кон правилно однесување во секојдневниот живот и кон морално совршенство. Неговите сфаќања за животот, за пријателството, за љубовта меѓу луѓето и кон татковината се актуелни и денес.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Спомени за сократ

Категорија:
ИСБН: 9786082010427

1 оценка за Спомени за сократ

  1. Rated 5 out of 5

    ljupco mihajloski (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in