Спомените на бабичката Лу

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 156 | Димензии: 13х20 | Корица: мека

Емотивна книга во која се испреплетуваат неколку трогателни животни стории. Паралелно со спомените од минатото на осамената старица Лу следиме две прекрасни и топли љубовни приказни, а ја откриваме и големата тајна од нејзината младост. Минатото и сегашноста си поигруваат во овој возбудлив роман, оставајќи нè без зборови пред сите животни одлуки и перипетии со кои се соочуваат ликовите. Обични, но исклучителни животи; секојдневни, но посебни луѓе; различни животни судбини поврзани низ спомените на една добродушна бабичка.

Цена: 200 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Спомените на бабичката Лу

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-353-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Спомените на бабичката Лу”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in