Спутник љубов

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Sputnik sweetheart | Бр. на страни: 238 | Димензии: 125х195 | Корица: /

Харуки Мураками е еден од најпознатите современи светски писатели, чии дела веќе со години во Јапонија имаат милионски тиражи, а преведени се на четириесетина јазици. Во својот роман Спутник љубов, Мураками нѐ води во урбаната Јапонија за да ни ја претстави приказната за замрсениот триаголник на невозвратени љубови. Во основата љубовен роман зачинет со детективска приказна, Спутник љубов може да се чита и како длабоко размислување за човековиот копнеж воопшто.Напната, слатка приказна за моќта на љубовта и љубовната болка... Во огромна мера продлабочена со совршени минијатури што читателот треба да ги дополни со помош на своето срце или око.Балтимор Сан Генијот Мураками создава совршен природен и секојдневен свет на кафулиња, газирани пијалаци и пријатни прељуби, а потоа, речиси како во сон, додава точно онолку надреални детали колку што му треба за да разбранува сѐ.Капитал Тајмс
Рангирано 4.4444444444444 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(9 оценки на корисници)

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Спутник љубов

Категорија:
ИСБН: 9786084577058

9 оценки за Спутник љубов

 1. Rated 5 out of 5

  Даниела Карастојанова (верификуван корисник)

  Мураками е незаменлив

 2. Rated 5 out of 5

  Ристо Пејков (верификуван корисник)

 3. Rated 3 out of 5

  Данче Пејиц (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Tomislav Desoski (верификуван корисник)

 5. Rated 2 out of 5

  Zhaneta Mancheva (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Многу добра книга, вреди да се прочита 🙂

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Monika Igevska Rizova (верификуван корисник)

  Прекрасна книга, моето првенче од Мураками. Лично – ме воодушеви. Спој на свет од сништа и реалноста на невозвратената љубов (…или, сепак, е?). Мајсторски напишана…Ја зедов од библиотека, за жал не можам да ја најдам на македонски јазик никаде, распродадена е.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in