Спутник љубов

Original title: Sputnik sweetheart | Num. of pages: 238 | Dimensions: 125х195 | Cover: /

Харуки Мураками е еден од најпознатите современи светски писатели, чии дела веќе со години во Јапонија имаат милионски тиражи, а преведени се на четириесетина јазици. Во својот роман Спутник љубов, Мураками нѐ води во урбаната Јапонија за да ни ја претстави приказната за замрсениот триаголник на невозвратени љубови. Во основата љубовен роман зачинет со детективска приказна, Спутник љубов може да се чита и како длабоко размислување за човековиот копнеж воопшто.Напната, слатка приказна за моќта на љубовта и љубовната болка... Во огромна мера продлабочена со совршени минијатури што читателот треба да ги дополни со помош на своето срце или око.Балтимор Сан Генијот Мураками создава совршен природен и секојдневен свет на кафулиња, газирани пијалаци и пријатни прељуби, а потоа, речиси како во сон, додава точно онолку надреални детали колку што му треба за да разбранува сѐ.Капитал Тајмс
Rated 4.4444444444444 out of 5 based on 4 customer ratings
(9 customer reviews)

Price: 199 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Спутник љубов

Category:
SKU: 9786084577058

Издавачки центар ТРИ

9 reviews for Спутник љубов

 1. Rated 5 out of 5

  Даниела Карастојанова (verified owner)

  Мураками е незаменлив

 2. Rated 5 out of 5

  Ристо Пејков (verified owner)

 3. Rated 3 out of 5

  Данче Пејиц (verified owner)

 4. Rated 5 out of 5

  Tomislav Desoski (verified owner)

 5. Rated 2 out of 5

  Zhaneta Mancheva (verified owner)

 6. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (verified owner)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (verified owner)

  Многу добра книга, вреди да се прочита 🙂

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 9. Rated 5 out of 5

  Monika Igevska Rizova (verified owner)

  Прекрасна книга, моето првенче од Мураками. Лично – ме воодушеви. Спој на свет од сништа и реалноста на невозвратената љубов (…или, сепак, е?). Мајсторски напишана…Ја зедов од библиотека, за жал не можам да ја најдам на македонски јазик никаде, распродадена е.

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in