Средба

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Une rencontre | Бр. на страни: 174 | Димензии: 20 см | Корица: /

„Средба“ е засега последниот збир есеи од областа на книжевната критика излеани од едно од најоригиналните и воедно „најостри“ книжевни пера на денешницата, Милан Кундера.

Во „Средба“, Кундера брилијантно луцидно се навраќа како на некои од неговите главни идејни тематски стожери, така и на некои свои стари љубови (оставината на Рабле, Фелини, Јаначек, Малапарте), истовремено великодушно и искрено нудејќи ни ги неговите промисли за литературата, за моралот и за трансформацијата на цивилизацијата каква што ја знаеме.

Цена: 300 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Средба

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-906-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Средба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in