Среќното момче

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: En Glad Gut | Бр. на страни: 192 | Димензии: 19 | Корица: мека

Бјернстјерне Мартинус Бјернсон бил норвешки поет, општественик и политичар. Добитник е на Нобеловата награда за литература во 1903 година како доказ за неговото значајно и многустрано творештвo. Него го краси епитетот еден од четворицата најголеми норвешки писатели на таканаречената Голема четворка. Безвременска приказна за едно младо момче и сите ограничувања и препреки што тој мора да ги надмине. Романот Среќното момче ја следи приказната на Ојвинд, коj успева да се издигне над недостатокот на материјално богатство на своето семејство и да донесе вистинско задоволство и радост во животот на многумина. Запознавајќи ја љубовта на својот живот – Мерит, Ојвинд треба да се ослободи од семејните пречки што им ги наметнува судбината. Ликовите и автентичната приказна ја прават оваа книга една од најубавите во светската литература. А во неа, несомнено, ќе се пронајдат многумина од нас

Цена: 500 ден 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Среќното момче

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-446-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Среќното момче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in