Преглед на кошничка “Расадник дома” e додадена во Вашата кошничката

Среќното семејство на калуѓерот што го продаде своето ферари

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Family wisdom from the monk who sold his ferrari | Бр. на страни: 206 | Димензии: 21 | Корица: /

Едноставниот, инспиративен и докажано ефикасен систем на прочуениот гуру открива како да му помогнете на своето дете да го оствари својот целосен потенцијал, а притоа да постигнете и сопствен внатрешен мир.

Џулијан Ментл, поранешен адвокат кој навреме ја осознал вистинската смисла на животот, е подготвен за нови предизвици. На патот кон исполнето, урамнотежено и среќно постоење нема поважен фактор од семејството. Затоа Џулијан во оваа книга изложува низа проникливи сознанија и практични совети со кои ќе му овозможите на своето дете да ги препознае и да ги реализира своите дарби. Исто така, ќе ви покаже како со членовите на семејството да остварувате однос исполнет со доверба, кој ќе се претвори во цврста и нераскинлива врска.

Споделете ја радоста на живеењето со своите најблиски и научете како подобро да се разбирате. Насочете ги своите деца по патот на големите соништа и покажете им дека ништо не е недостижно. Свртете се кон тоа што ви е најважно и секој ден уживајте во даровите што ви ги дава животот.


Цена: 320 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Среќното семејство на калуѓерот што го продаде своето ферари

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-524-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Среќното семејство на калуѓерот што го продаде своето ферари”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in