Стаклен ѕид

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Стаклен ѕид | Бр. на страни: 176 | Димензии: 13х20 cm | Корица: /

„Стаклен Sид“ е роман во чија основа е вистинска приказна за убиството на новинарката Дада Вујасиновиќ во 1994 година во Србија Возбудлива приказна за деведесеттите години, за животот меѓу завојуваните земји, за неможноста за заминување и неможноста да се верува во која било официјална верзија Драматична приказна за војната, за распаѓањето на еден свет, за смртта и љубовта, кои со своето ехо ги обликуваат животите и судбините

Цена: 449 ден 359 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Стаклен ѕид

Категорија:
ИСБН: 9786082213750

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Стаклен ѕид”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in