Стапче и Шишка

Издавач: Стрип Квадрат | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Стапче и Шишка | Бр. на страни: 64 | Димензии: 30 | Корица: мека

Стапче и Шишка се двајца неразделни пријатели од нашето поднебје, двајца прототипи на обични луѓе, кои можете да ги сретнете во секое маало, во секој зграда, улица, или град. Тие со своите секојдневни, пред се хумористични случки, ни го пренесуваат хуморот и сатирата на денешнава живеачка, иронијата, меланхолијата, глупоста и смеата во ситуации во кои секој од нас би можел, или веќе се има најдено.

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Стрип Квадрат

Report an abuse for product Стапче и Шишка

Категорија:
ИСБН: 978-608-4719-11-3

Questions and Answers

You are not logged in