Стапица на среќата: престанете да се борите, почнете да живеете

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 340 | Димензии: 13.5x19 | Корица: мека

„Стапица на среќата“ е уникатна и моќна книга за самопомош преведена на повеќе од 22 јазици, што ќе го збогати вашиот живот и ќе го трансформира начинот на кој се справувате со мачните мисли и болните чувства. 

 

Насловот ја рефлектира основата мисла на книгата: популарните идеи за среќата се залажувачки и неточни, а доколку верувате во нив ќе направат да се чувстувате мизерно на долг рок.

„Стапица на среќата“ е базирана на принципот АЦТ, нов револуционерен умствен модел, развиен од истражување во психологијата на однесувањето. Целта на АЦТ е да се максимизира човечкиот потенцијал за побогат и поквалитетен живот, чија ефикасност е докажана од бројни научни студии.

 

Па доколку сакате да ја избегнете „стапицата на среќата“, сакате да најдете значење и исполнување во животот, и сакате да почнете вистински да живеете, тогаш оваа книга е наменете токму за вас.

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Стапица на среќата: престанете да се борите, почнете да живеете

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-731-5

1 оценка за Стапица на среќата: престанете да се борите, почнете да живеете

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in