Стапица за глувци

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 96 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Оваа возбудлива драма започнува со убиството на една мистериозна жена во Лондон, а дејството се одвива во еден пансион, недалеку од градот. Во секој гостин во пансионот, па и во сопствениците, во одреден момент, се открива можниот убиец. Атмосферата е напната цело време, а сомнението се префрла од еден на друг лик. На границата од реалноста и претпоставките, сите го очекуваат следното убиство...Премиерно изведена во 1952, во Лондон, оваа драма е најдолго прикажуваната претстава на сите времиња, со над 20.000 изведби.На почетокот била дваесетминутна радиодрама, напишана во чест на 80-тиот роденден на кралицата Мери, потоа добила форма на кратка приказна, а истовремено се работела и нејзината сценска адаптација. Таа е една од најумешно напишаните и најинтересните криминалистички драми воопшто.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Стапица за глувци

Категорија:
ИСБН: 9786082011424

1 оценка за Стапица за глувци

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in