Стари македонски песни

Издавач: Младинска книга | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: Стари македонски песни | Бр. на страни: 44 | Димензии: 10,5 x 75 | Корица: /

Најубавите македонски народни песни на едно место;„Билјана платно белеше“, „Дафино вино црвено“, „Зајди, зајди“, „Слушам кај шумат шумите“ и многу други, како дел од нашето културно богатство.Бисери на македонските народни песни што треба да ги има секој во својот дом.

Цена: 290 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product Стари македонски песни

Категорија:
ИСБН: 9789989228490

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Стари македонски песни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in