Старите луѓе и нештата што одминуваат

Издавач: Мартина Комерц | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Van oude menschen, de dingen, die voorbij gaan | Бр. на страни: 285 | Димензии: 21Х13,5 | Корица: тврда

Приказна за многу, многу старите деведесет и тригодишен херој и деведесет и седумгодишна хероина и суптилното влијание на нивната трагично-романтична бура врз нивните потомци. За младите луѓе од приказната е незамисливо дека овие двајца некогаш страдале во младоста. Сепак, се чини дека нешто чудно се случува помеѓу нив; нешто како трагедија. Која е тајната на овие стари животи? Само тие знаат… Меѓутоа, кога внукот на хероината од приказната сака да се ожени со внуката на стариот херој, станува јасно дека има повеќе луѓе што ги врзува тајната долги години и дека одредени нешта не одминуваат со текот на времето.

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Старите луѓе и нештата што одминуваат

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4626-83-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Старите луѓе и нештата што одминуваат”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in