Статика и механика на материјалите

Автор: R. C. Hibbeler
Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Mechanics of Materials | Бр. на страни: 888 | Димензии: 200х230 | Корица: /

Механика на материјали е наменета за додипломски курсеви по механика на материјали во одделенијата за машинско, градежно и воздушно инженерство. Содржи одлични практики на Хибелер насочени кон студентите, овој текст е во четири бои со фотореалистичка уметничка програма дизајнирана да им помогне на студентите да ги визуелизираат тешките концепти. Јасен, концизен стил на пишување и повеќе примери од кој било друг текст дополнително придонесуваат за способноста на учениците да го совладаат материјалот. За повеќе информации околу книгата пишете на publishing@datapons.com.mk

Цена: 2154 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Статика и механика на материјалите

Категории: ,
ИСБН: 9786082220741

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Статика и механика на материјалите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in