Стажирајќи за светец

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: Стажирајќи за светец | Бр. на страни: 95 | Димензии: 120х170 | Корица: /

Во најновата поетска книга на Игор Исаковски веднаш го препознаваме новото урбано лирско писмо што го најави неговата генерација македонски поети и што упорно продолжува да го негува и развива веќе втора деценија. Тој опит на непосредна поетска реакција и одблесок од впечатоци на градскиот (секојдневен) живот го препознаваме и зад основната љубовна тема што ги додржува во една воедначена низа сиве 36 љубовни песни, со тенденција во нив да се сталожи и едно сензибилно животно и поетско искуство. Б. Ѓузел

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product Стажирајќи за светец

Категорија:
ИСБН: 978-9989-2695-5-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Стажирајќи за светец”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in