Стефан на прошетка со Ками во Египет

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Стефан на прошетка со Ками во Египет | Бр. на страни: 23 | Димензии: 29х20 | Корица: /

“Стефан на прошетка со Ками во Египет“ е илустрирана книга за деца, која има цел: запознавање со места во светот преку детската перцепција, со тенденција да се долови една поразлична култура позната во светот, но не и на сите деца. Па така, Стефан главниот лик се пушта во незаборавна авантура со камилата Ками која му е домаќинка и го запознава со убавините на Египет: Долината на кралевите (Луксор), пирамидите, крстарење по Нил, аквариумот, подводниот свет на Црвено море, Бедуинското село, песочниот град итн.

Цена: 170 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Стефан на прошетка со Ками во Египет

Категории: ,
ИСБН: 978-6084-95103-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Стефан на прошетка со Ками во Египет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in