Стив Џобс

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Steve Jobs | Бр. на страни: 625 | Димензии: 24x15.5 | Корица: /

Врз основа на повеќе од четириесет интервјуа со Стив Џобс направени во тек на цели две години – како и врз основа на интервјуа со над сто негови роднини, пријатели, непријатели, ривали и колеги – оваа книга е хроника на неговиот возбудлив живот и див карактер, приказна за креативниот претприемач кој се стремеше кон совршенство и му се предаваше на својот немирен, интуитивен порив, житие за човекот кој успеа да изврши револуција во шест различни индустрии: персоналните компјутери, анимираните филмови, музиката, мобилните телефони, таблет- компјутерите и дигиталното издаваштво. Во време кога општествата од целиот свет се обидуваат да изградат економија што ќе биде во тек со дигиталната ера, Џобс е иконата за креативност и применета имагинација. Знаеше како да создаде вредност во дваесет и првиот век: ја поврза имагинацијата со технологијата, создаде компанија во која креативноста беше на исто ниво со високата технологија.
Рангирано 4.5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(10 оценки на корисници)

Цена: 650 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Стив Џобс

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-063-4

10 оценки за Стив Џобс

 1. Rated 5 out of 5

  Marija Armenski (верификуван корисник)

  Super za sekoj sto saka malce “motivacija i inspiracija” 🙂

 2. Rated 5 out of 5

  Marija Armenski (верификуван корисник)

  Super za sekoj sto saka malce “motivacija i inspiracija” 🙂

 3. Rated 3 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Aleksandar Miladinoski (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Aleksandar Miladinoski (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 7. Rated 3 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Многу добра книга ,вреди да се прочита

 9. Rated 5 out of 5

  Emilija Mitkoska (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 11. Rated 4 out of 5

  vesna etmisovska (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in