Странец под Алпите

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: СТРАНЕЦ ПОД АЛПИТЕ | Бр. на страни: 150 | Димензии: / | Корица: мека

Навидум се започна нормално и тоа требаше да биде едно обично патување кај стариот пријател. Но, една ноќ може да ги промени сите текови на животот. Крими-роман, на кој никој нема да остане рамнодушен, исполнет со многу мистериозни случки, убиства и масакри. Потрага низ ходниците на подземјето во Италија, каде што младото момче Калин и инспекторот Флорини заедно се соочуваат очи вo очи со криминалните структури и најгрозоморниот чин на злосторство, а тоа е трговијата со човечки органи. Се ќе сторат за да го спречат таа монструозна операција, макар и по цена на сопствениот живот.   Креативниот ум е дело и производ од природната дарба, мотивацијата е поттикната од шамарите на животот, а човековата себичност и омраза од неговото некреативно воспитување.
Рангирано 5.00 од 5 според 14 рејтинзите на корисниците
(14 оценки на корисници)

Цена: 260 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Странец под Алпите

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4626-68-8

14 оценки за Странец под Алпите

 1. Rated 5 out of 5

  Андреј Ѓошевски

  Одлична книга!

 2. Rated 5 out of 5

  anonimen

  Браво дете, конечно нешто поразлично од македонски автор, врв, се чита во еден здив!

 3. Rated 5 out of 5

  Бранкица

  Одлична приказна , вреди да одвоите време да ја прочитате !

 4. Rated 5 out of 5

  Brankica

  Одлична приказна ,вреди да се прочита !

 5. Rated 5 out of 5

  Bobi

  Прекрасна приказна, ме остави без коментар вреди да се прочита едно големо браво за писателот!
  Само така продолжи!

 6. Rated 5 out of 5

  jovanova.elena@hotmail.com

  Многу добра книга! Неизвесна до самиот крај. Браво за приказната. Огромно браво за авторот

 7. Rated 5 out of 5

  Цеце

  Многу добра книга ! Одамна немам прочитано нешто вакво. Секоја чест

 8. Rated 5 out of 5

  Цеце

  Многу добра книга ! Одамна немам прочитано нешто вакво.Секоја чест!

 9. Rated 5 out of 5

  Цеце

  Многу добра книга! Одамна немам прочитано нешто вакво.Секоја чест

 10. Rated 5 out of 5

  cece

  Многу добра книга ! Одамна немам прочитано нешто вакво.Секоја чест!!

 11. Rated 5 out of 5

  Цеце

  Многу добра книга ! Одамна немам прочитано нешто вакво.Секоја чест!!

 12. Rated 5 out of 5

  Цеце

  Многу добра книга ! Одамна немам прочитано нешто вакво.Секоја чест!!

 13. Rated 5 out of 5

  Cece

  Многу добра книга!!Одамна немам прочитано нешто вакво.Секоја чест!!

 14. Rated 5 out of 5

  Лидија

  Прекрасна книга која се чита во еден здив,топло ја препорачувам,БРАВО за авторот 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in