Стратегија на текстилната индустрија за настап на глобалниот пазар

Оригинален наслов: Стратегија на текстилната индустрија за настап на глобалниот пазар | Бр. на страни: 322 | Димензии: 24 cm | Корица: /

Книгата ја објаснува важноста на стратешкиот менаџмент за подобрување на конкурентоста на текстилните претпријатија и индустријата во целина. Презентирани се трендовите во глобализација на пазарите и промените кај однесувањето на потрошувачите. Акцент е ставен на влијанието на укинувањето на увозните квоти за текстилните производи и светската финансиска криза  врз побарувачката и понудата на текстилни призводи на пазарите во развиените земји и регионалните трговски зони, од една страна и презентиран е стратешкиот одговор на главните глобални актери во текстилната индустрија на новите глобални трендови, од друга страна. Светската пракса на управување со ланецот на вредности во текстилната индустрија се споредува со научните сознанија за подготовка на стратегии на ниво на текстилната индустрија во рамки на националните економии,  стратегиите на ниво на компании и организацијата на производството за поголема продуктивност.

Цена: 1050 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Стратегија на текстилната индустрија за настап на глобалниот пазар

Категорија:
ИСБН: 978-608-65587-0-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Стратегија на текстилната индустрија за настап на глобалниот пазар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in