Страв од летање на 7а (тврд повез)

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Flugangst 7A. | Бр. на страни: 392 | Димензии: 21 см | Корица: тврда

Постои смртоносно оружје што може да ја помине секоја гранична контрола. Ниеден контролор на светот не може да го види.

Искусниот и успешен психијатар Мат Кругер е на ноќниот лет за Берлин. Тој мора да го надмине својот паничен страв од летање затоа што едвај чека да ја види својата трудна ќерка, која ја нема видено многу долго време. Посетува дури и семинар за надминување на стравот од летање, но брзо по качувањето во авионот сфаќа дека се подготвувал за погрешни стравови. Немирот овој пат не доаѓа од стравот од опасна турбуленција или паѓање на авионот или терористички напад, туку од телефонскиот повик преку кој дознава дека еден од патниците е ментално нестабилен пациент – негов поранешен пациент. Лице кое Кругер го има ослободено од насилни убиствени фантазии. А сега треба да го натера истиот тој нестабилен пациент да го урне авионот, затоа што во спротивно, ќе умре единствената личност на светот која тој вистински ја сака.

Извонреден психолошки трилер кој си поигрува со основните човечки стравови, како клаустрофобијата и беспомошноста.

Цена: 550 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Страв од летање на 7а (тврд повез)

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-103-8-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Страв од летање на 7а (тврд повез)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in