Страв

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Strach | Бр. на страни: 240 | Димензии: 13x20 | Корица: /

Натприродна мистерија од рангот на Стивен Кинг исполнета со страв и ужас! Маж во своите триесетти години по раскинувањето со својата девојка се враќа во приградската населба во која израснал. Населбата е сместена во подножјето на планина што крие грозоморна тајна – во исклучително студени зими во планината исчезнуваат деца. Заедно со поранешната љубов и со другарите мора да се соочи со злобната сила, но и со сенките од сопственото минато. Сите падови и разочарувања што ги доживеал дотогаш се ништо во споредба со пеколот што демне на местата каде што израснал. Авторот на бестселери, Јозеф Карика, во оваа хорор-приказна со натприродни елементи ни нуди и емотивно размислување за начинот на кој доживувањата од детството влијаат врз нашите животи

Цена: 300 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Страв

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-329-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Страв”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in