Сула

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Sula / Toni Morrison | Бр. на страни: 206 | Димензии: 14×20 cm | Корица: /

Сула и Нел се неразделни другарки, а нивното пријателство, сепак, постојано е искушувано од трагедии и предавства кои не може да се простат. Така, и двете се соочуваат со прашањето дали најдобрите пријатели, всушност, стануваат најдобри непријатели. Сула е брилијантно напишан роман што само преку неколку епизоди од животот на главните ликови успева да изгради трогателен портрет на една заедница и на длабоките превирања во душите на двете млади жени. Сула е роман за љубовта, пријателството, неверството, за тајните што не смеат да се споделат дури ни со најблиските. Прекрасно дело на Тони Морисон, добитничка на Нобеловата награда за литература.

Цена: 350 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Сула

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4852-29-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сула”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in