Сурова љубов

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Ugly love | Бр. на страни: 338 | Димензии: 21 | Корица: мека

Кога Тејт Колинс го запознава пилотот Мајлс Арчер, знае дека тоа не е љубов на прв поглед. Тие не можат да се однесуваат дури ни како пријатели. Единственото заедничко нешто им е непобитната взаемна привлечност. И кога ги отвораат картите, сфаќаат дека тоа им одговара на двајцата. Тој не сака љубов, таа нема време за љубов, па им останува само сексот. И нивниот договор може да е незамисливо едноставен ако Тејт успее да се држи до единствените две правила што Мајлс ги има за неа. Никогаш не поставувај прашања за минатото. Не очекувај иднина. Двајцата се убедени дека можат да се носат со овој договор, но речиси веднаш сфаќаат дека не можат. Се кршат ветувања. Се кршат правила. Се кршат срца… Љубовта станува сурова.

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Сурова љубов

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-029-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сурова љубов”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in