Сувенир

Издавач: Матица | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: The keepsake | Бр. на страни: 371 | Димензии: 21 см | Корица: /

Во подрумот на музејот Криспин во Бостон е пронајдена заборавена, но совршено сочувана зачувана мумија. Меѓутоа , кога персоналот на музејот ке ја повика иследничката Мора Ајлс да ја прегледа мумијата, таа открива дека тој „древен“ артефакт всушност е жртва на неодамнечно убиство. По пронаоѓањето на уште една жртва, полицијата мора да ја спречи изопачената игра на убиецот…

Цена: 450 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Сувенир

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0517-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сувенир”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in