Свеќите горат до крајот

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: A gyertyák csonkig égnek | Бр. на страни: 161 | Димензии: 20 | Корица: /

ИЗВОНРЕДЕН РОМАН ЗА ЕДЕН ЉУБОВЕН ТРИАГОЛНИК; ЗА ПРИЈАТЕЛСТВОТО И ВЕРНОСТА, ЗА ПРЕДАВСТВОТО, ГОРДОСТА И ВИСТИНСКАТА БЛАГОРОДНОСТ. Во замок на подножјето на Карпатите, еден стар благородник го пречекува својот пријател кого не го видел четириесет и една година. Во текот на ноќта, од вечерата до изгрејсонцето, двајцата мажи со зборови и тишини, приказни, обвинувања и изговори, се соочуваат со настанот што од корен ги променил нивните животи, но и животот на уште една личност која недостига во трпезаријата со запалени свеќи – сега веќе покојната господарка на замокот. Последниот пат сите тројца седеле во истата просторија во дамнешната 1900 година, по ловот на елени во шумата кој предизвикал катастрофални последици. А часот на пресметка конечко отчукува.

Цена: 280 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Свеќите горат до крајот

Категорија:
ИСБН: 9786082307060

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Свеќите горат до крајот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in